Kuradikatel või taevapragu ?

Kuradikatel annab endast juba kaugelt märku. Rada kitseneb kaljunõlval ja muutub libedaks, õhk on täis udupeeni veepiisku, mis puulehtedelt ja samblalt alla tilguvad.

20151208-_MG_0646n

Kuradiga seotud seotud asjad on ikka pagana segased! Koske nimetatakse kaartidel Pailon del Diablo, inglise keeles anti vasteks Kuradikatel. Samas oli koha nimi infotahvlil Grieta al Cielo, mis otsetõlkes tähendab Taevapragu. Grieta tähendab ka kanjonit, nii et siis Taevakanjon? Ja kõige krooniks oli turismiteatmikus kirjas Pailon Grieta al Cielo – Taevakanjoni Katel ?????

20151208-_MG_0640n4x4

Kanjoni kaldale ja kose ette oli ehitatud pääsupesadena kalju külge kleebitud rõdusid ja vaateplatvorme. Infotahvel andis teada, et rada, vaateplatvormid ja kõik muu turistide kasutuses olev oli siia ehitatud erainitsiatiivil ja finantsidega. Maa uutel omanikel tekkis mõte ehitada suur turismikeskus mis Ecuadori kauni looduse tutvustamisele lisaks aitaks ka kaitsta loodust.

NDSC_0376

Ehitust alustati 1994 ja see võttis aega tervelt 14 aastat – rajatised valmisid lõplikult 2008. Kogu töö tehti käsitsi, alates raja tasandamisest ja kivide vedamisest kuni kalju purustamise ja tahumiseni vaateplatvormide ja läbipääsude ehitamiseks.

20151208-_MG_0644n2048

Igal juhul kees ja kobrutas katel kõvasti. Kosk saanud oma nime kahe joaharu vaheliselt kivirahnult millel olevat kuradi nägu. Kas nappis mul fantaasiat või oli nimepanijal ettekujutus liiga elav – kuradit mina ei näinud, aga vägev oli see vetelang küll. Eks  vaadake ise, kas on kurat või ei ole.

NDSC_0380

Kitsast, märga ja mudase põhjaga käiku mööda pääses ka üles kose kohale. Kuna kosk langes mitmes jaos ja kogu kanjon oli nii haaramatult suur, siis pean abiks võtma interneti: http://siempreandando.com/2014/04/08/de-gira-por-ecuador-5-dias-sonados-en-banos-y-la-selva-amazonica/

pailon1

Viimased pilgud kosele ja sellele, mida ja keda kose kohal näha võis, juba järgmisel korral.

 

 

Rubriigid: Ecuador, pilvemetsad, Uncategorized, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kuradikatel või taevapragu ?

  1. rahutu rahmeldaja ütles:

    Võimas ! Keegi seal on küll aga kas just kurat 🙂

    Meeldib

  2. T ütles:

    Imeline koht. Ja andis neid rajatisi sinna alles teha, pole ime, et nii kaua aega võttis!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s